Kineziotejping

Co je to kineziotejping?
Metada Kineziotejpingu byla vyvinuta na počátku 70. let v Asii japonským chiropraktikem Kenzo Kasem, který jako první využívá elastického tejpu k ovlivnění cirkulačního systému – využití při reflexním ovlivnění meridiánů.
Kineziotejpy jsou pružné pásky vytvořené z bavlny a svými parametry jsou velmi blízko struktuře a vlastnostem lidské pokožky. Jsou aplikovány do problémového místa na povrch pokožky. Zespodu pásky je vlnovitě naneseno hypoalergenní akrylátové lepidlo – které drží pásku na kůži i při přímém styku s vodou po dobu několika dní.
Aplikaci kineziotejpingu dochází k ovlivnění mnoha struktur v různých vrstvách. Povrchově kineziotejp působí na pokožku a ulehčuje metabolickou výměnu a zvyšuje prokrvení lokality (nejvíce přímo pod tejpem, sekundárně i v přilehlých místech). Prostřednictvím povrchového dráždění receptorů v kůži jsou ovlivněny rovněž svaly a jejich napětí (využití při terapii spoušťových bodů). Normalizací svalového napětí a látkové výměny lze výrazně ovlivnit bolest.
Jaké jsou účinky kineziotejpingu?
– snížení bolesti a urychlení hojivých procesů
– zlepšení funkce svalů – úpravou jejich napětí
– ulehčení metabolické výměny
– podpora kloubních a vazivových struktur
– korekce
Lymfatický kineziotejping
– stimulace mízního toku urychluje odplavení odpadních látek metabolických procesů, čímž výrazně napomáhá například v boji proti lymfatickým otokům a celulitidě.
Kinesiotejping (orientační cena dle rozsahu) – 10 Euro
Lymfatický tejping (dle rozsahu) – 15 Euro

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>